Filistin için Ayasofya’dan Eminönü’ne meşaleli yürüyüş

AA

İsrail’in Gazze’de uyguladığı soykırım ve işgale karşı tepkiler, Türkiye’de birçok sivil toplum kuruluşu tarafından meydanlarda dile getirilmeye devam ediyor.

Ayasofya önünde Gazze için toplandılar

Akşam namazının ardından Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi önünde toplanan kalabalık, ellerindeki meşalelerle Eminönü Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti.

Kalabalık, ABD Başkanı ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun maketlerini taşıyarak, Türkçe ve İngilizce sloganlarla İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etti.

Yürüyüş sonunda, Eminönü Meydanı’nda toplanan çok sayıda kişi Kur’an-ı Kerim okuyup dualar etti.

Sanatçı Murat Bozkurt, için eserlerini seslendirdi.

Frank Romano: “Sizlerle birlikte olmaktan mutluyum”

Yürüyüşe katılan Fransız aktivist ve uluslararası hukuk profesörü Frank Romano, burada yaptığı konuşmada, Filistinlilerle ve Eminönü’ndeki kalabalıkla birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

“Filonun yola çıkacağından asla umudu kesmedim”

Romano, Gazze’ye gidecek filoyla ilgili olarak,

Filonun yola çıkacağından asla umudu kesmedim. Elbet yola çıkacağız. Katliamları ve Filistinlilerin direndiğini gördüğümüz için umudumu yitirmedim. Emin olun Filistinli insanlar sizin onlarla birlikte olduğunuzu biliyorlar.

diye konuştu.

Milli sporcu Akyüz: “İsrail’e dolaylı hizmet edenlerin her daim karşısındayız”

Milli sporcu ve Kudüs Nişanı sahibi Necmettin Erbakan Akyüz de “İsrail’e bugün dolaylı yoldan hizmet eden, ülkemizde ve dünyanın her yerinde bulunan siyonizm lobilerinin her daim karşısında olacağız.” dedi.

Konuşmaların ardından eylem sona erdi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir